Kanalizácia je kľúčová pre každý dom, alebo objekt v 21. storočí. Asi každý už zažil nepríjemný stav, keď sa kanalizácia upchala. Dôvody bývajú rôzne, každopádne ak to nastane, treba prepchať tie usadeniny, ktoré bránia normálnemu odtoku. Toto prepchávanie odpadov väčšina z nás pozná pod názvom krtkovanie. Ak už si zavoláme krtkovaciu firmu, v prvom rade nás zaujíma cena – je to prirodzené. Pri krtkovaní odpadov určiť cenu dopredu je veľmi obtiažne, až nemožné. Ak potrebujete napríklad taxi na Schwechat, tak je tam je presný počet km, trasa a pod. – takže určiť fixnú cenu nie je problém. U krtkovania je to problém. Neviete aká dlhá trasa je znečistená, aký typ majú upchávky, aký je prístup, aké priemery potrubia treba čistiť a pod. Je to celkom iné ako napríklad s upratovaním domácnosti – tam si s upratovacou firmou dohodnete fixnú cenu a tá sa nemení po celý čas.

Krtkovanie a jeho cena - Fakty a mýty

Keď vtáčika lapajú... pekne mu spievajú

Na internete bez problémov nájdete krtkovanie aj za 30 alebo 50 €. Takáto cena je za profesionálne a efektívne čistenie mýtus. Skúsime poodhaliť zákulisie, prečo tomu tak je. Ak si odmyslíme dnešnú dobu, kedy ide všetko dramaticky cenovo hore, profesionálny krtkovači, aby boli kvalitní potrebujú nielen kvalitné auto, ale hlavne profesionálne stroje na krtkovanie. Na svete sa používajú dve osvedčené metódy profesionálne čistenie odpadov:

  • Elektromechanické prepchávanie odpadov
  • Vysokotlakové čistenie kanalizácie

Na každý typ sa používa iný stroj. Elektromechanický krtko je v cenovej hladine cca 2 000 €. Toto elektromechanické čistenie sa používa na menšie priemery a menšie znečistenia. Samozrejme tento krtko si neporadí so všetkým a preto profesionálne firmy disponujú aj vysokotlakovým strojom. Tieto stroje majú tiež rôzne cenové hladiny – od 10 000 € až po viac ako 50 000 €. Nižšia cena je priamoúmerná efektivite. Drahšie a výkonnejšie stroje dokážu prečistiť kanalizáciu pomocou vysokého tlaku vody veľmi rýchlo, ale hlavne efektívne. Čo to znamená efektívne? Jednoducho kanalizácia je 100% prečistená a vy budete mať na dlhé roky pokoj. Pri väčších objektov v priemyselných parkoch, obchodných reťazcoch a pod. sa bez výkonného tlakového stroja nezaobídeme.

Iba profesionálne krtkovanie má najlepšiu cenu

Stroje na profesionálne čistenie a krtkovanie máme, potrebujeme ich dať ešte do spoľahlivého auta – typu dodávka. Ceny za takéto autá sú rôzne – ale určite pod 25 000 € nové nekúpite. Ak si k tomu prirátame ceny pohonných látok, tak nemusíme byť ani matematický génius, aby sme si spočítali, že cena za krtkovanie za 30 € je absolútne nereálna. Tie najlepšie firmy disponujú aj špičkovými inšpekčnými kamerami na monitoring potrubia, niektoré aj technikou na výkopové práce. Tie sa pohybujú od 10 000 € a viac. Sú veľmi užitočné vtedy, ak je problém v kanalizácii aj po čistení a potrebujeme odhaliť príčiny opakovaného upchávania, alebo poškodenia. V prípade nezvratného poškodenia potrubia, doporučujeme si dať kanalizáciu opraviť. ktoré je potom nutné opraviť. Pomocou tohto kamerového monitoringu to spoľahlivo odhalíme bez akýchkoľvek rozkopávok a pod. – výrazné ušetrenie finančných nákladov pre každého zákazníka. Ak sa zistí poškodená kanalizácia – nemusí sa rozkopávať celý pozemok, ale iba problémové miesto. Ak neviete, kde sa vaša kanalizácia nachádza, vieme vám ho spoľahlivo zlokalizovať našou technikou. Neoddeliteľnou súčasťou je aj kvalifikovaný personál. Cena práce by bola určite na samostatnú kapitolu. Výrazný vplyv na cenu krtovania má aj kvalita vytvoverenej webstránky. Ak je vytovorená kvalitne a vyskytuje sa na popredných miestach vo vyhľadávačoch, nemusí firma platiť reklamu a tým pádom ju zohľadniť v cene krtkovania.

Čo všetko musia mať profesionálne firmy na krtkovanie aby poskytli kvalitné služby?

Pre kvalitné poskytovanie krtkovacích služieb je nevyhnutné:

  • Mať profesionálnu a veľmi drahú techniku na čistenie
  • Kvalitné auto
  • Príslušenstvo – trysky, frézovacie hlavice, WAPky, náradie
  • Inšpekčné kamery do potrubia
  • Trasovacie sondy
  • Kvalifikovaný personál
  • Dlhoročné skúsenosti

Na dennom poriadku riešime prípady zákazníkov, ktorí sa dali zlákať super cenou, ktorá bola nakoniec vyššia ako by zaplatili profesionálnej firme. Ak sa za týždeň u nich vystriedali 2-3 „majstri“ a nakoniec im aj tak nepomohli – tak potom ich to krtkovanie vyšlo naozaj draho.

Na Krtkovanie Lara sa môžete 100% spoľahnúť, že vám kanalizáciu vyčistíme tak, že nás dlhé roky nebudete potrebovať. Suma sumárum – iba krtkovanie s naozaj profesionálnou technikou je to najlacnejšie….

Vysokotlakové čistenie kanalizácie za dobrú cenu
Čistenie odpadového potrubia

Tlakové čistenie kanalizácie

Čistenie kanalizácie — vysokotlakovým strojom Čistenie upchatej kanalizácie špičkovou technikou Tak kde elektrickému krtkovi dochádza dych, prichádza na rad čistenie kanalizácie vysokým tlakom. Toto čistenie je považované za najefektívnejšiu metódu....
Elektromechanické čistenie odpadov za dobré ceny v Trenčianskom kraji
Čistenie odpadového potrubia

Mechanické čistenie odpadov – krtkovanie

Čistenie odpadov — Elektromechanické Čistenie upchatých odpadov elektromechanickým strojom Čistenie odpadov a upchatých odtokov krtkovaním najčastejšie robíme elektromechanickou metódou. Je to vhodné čistenie a krtkovanie odpadových potrubí menších profilov od...
Monitoring potrubia - kamerovanie kanalizácie za dobré ceny
Monitoring kanalizácie

Monitoring potrubia

Monitoring potrubia — Kontrola odpadu kamerou Monitoring potrubia profesionálnymi inšpekčnými kamerami V minulosti, ak ste chceli zistiť aký problém je vo vnútri potrubia, bola to vyslovene tipovačka. Ako hovorí klasik,...